Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie (/Temat-Spolka-LTD-w-UK-sovaaccounting-opinie-162925)

Strony: 1 2


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - PerfoAgency - 16-10-2019 16:13

(04-06-2019 17:29)schab napisał(a):  
(02-06-2019 15:57)Markate napisał(a):  Planuje założenie spółki LTD w Wielkiej Brytani. Z racji, że pracowałem kiedyś w UK mam nadany numer NIN według cennika podanego na stronie firmy koszt założenia spółki to 120 GBP .

No pięknie to wygląda, ale jak jest w rzeczywistości, firma mówi, że jest wstanie załatwić to w 3 dni robocze . Sprawdzałem opinie na GOOGLE i są same 5 gwiazdek.

Jestem umówiony jutro na konsultacje, jak coś zdam relację .

I jak tam relacja? Smile Pamiętaj, że zgodnie z nowymi przepisami możesz działać w PL jako sp zoo - koszty utrzymania będą niższe niż w przypadku ltd Smile

Szczerze mówiąc nie wiem jakim cudem koszty prowadzenia sp. z o. o. miałyby być niższe niż koszty LTD. Księgowość kosztuje tyle samo, biuro wirtualne też podobnie, podatki dużo niższe, dużo wyższe kwoty wolne od podatku, ZUS 300 zł zamiast 1500

(24-07-2019 13:25)Markate napisał(a):  Spółkę udało się założyć bez problemowo, jedyne co jeszcze potrzebuję to założyć konto w polskim banku. Zobaczymy czy nie będą robić problemu .
Otworzenie konta bankowego w Polsce dla spółki z UK jest baaardzo trudne. Wiem, bo próbowałem tego dokonać. Większość banków odmawia na starcie, reszta wymaga Apostille, miliona dokumentów i rozpoczynają procedurę weryfikacji, która trwa miesiąc. Polecam Revolut. Z ciekawostek, niby to angielska instytucja, ale przelew od nich na inne POLSKIE konto dochodzi szybciej niż przelew z polskiego konta na polskie. Raz doszedł w 3 godziny.


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - Markate - 23-11-2019 14:11

Miałem już wcześniej tu pisać, ale wyleciało mi z głowy .

Co do założenia konta w banku (ING) to pierwsza próba się nie udało, ale też z racji tego, że natrafiłem na Panią, która zwyczajnie mnie zlała było jej łatwo, bo próbowałem to załatwić przez telefon i e-mail. Po dwóch tygodniach dostałem telefon z odpowiedzią "nie zakładamy kont dla podmów zagranicznych" co było ewidentnym kłamstwem.

Drogę podejściem ten sam bank tylko poszedłem osobiście (oddział korporacyjny w Katowicach), Pani z profesjonalnym podejściem, wszystko wytłumaczyła i było czuć, że chce pomóc.

Z firmą którą współpracuje zajmuje się doradztwem dla mojej firmy, jak i prowadzi moją księgowość, 120 GBP to kosztuje niezależnie ile jest pracy dla nich do zrobienia także myślę, że nie drogo.


RE: Spółka LTD w UK sovaaccounting - opinie - MESWEB - 01-12-2019 20:40

(23-11-2019 14:11)Markate napisał(a):  Miałem już wcześniej tu pisać, ale wyleciało mi z głowy .

Co do założenia konta w banku (ING) to pierwsza próba się nie udało, ale też z racji tego, że natrafiłem na Panią, która zwyczajnie mnie zlała było jej łatwo, bo próbowałem to załatwić przez telefon i e-mail. Po dwóch tygodniach dostałem telefon z odpowiedzią "nie zakładamy kont dla podmów zagranicznych" co było ewidentnym kłamstwem.

Drogę podejściem ten sam bank tylko poszedłem osobiście (oddział korporacyjny w Katowicach), Pani z profesjonalnym podejściem, wszystko wytłumaczyła i było czuć, że chce pomóc.

Z firmą którą współpracuje zajmuje się doradztwem dla mojej firmy, jak i prowadzi moją księgowość, 120 GBP to kosztuje niezależnie ile jest pracy dla nich do zrobienia także myślę, że nie drogo.

Wiec tak - koszt zalozenia spolki to chyba £12. Teraz kolego uwazaj na KAS i US bo bedziesz u nich na przeswietleniu - wymiana informacji miedzy UK -> PL i odwrotnie. sovaaccounting to ksiegowi ktorzy nie mowia calej "prawdy" - jesli oni beda twoimi ksiegowymi to uwazaj bo w UK ksiegowi maja obowiazek raportowania swoich klientow w przypadku zauwazenia podejrzanych akcji - np sprzedaz towarow zakazanych lub niedozwolonoch. Ale tego na 100% Ci nie powiedzieli. Jak ja im zadalem pytanie telefonicznie to czekalem 2 tygodnie na odpowiedz - chyba zwlekali abym skorzystal z ich uslug.
Tutaj masz link do strony rzadowej - CRS i teraz jak podpiszesz umowe z bankiem to zobacz czy przypadkiem nie masz takiego CRSa - powinien byc bo teraz jest taki wymog. I US z UK wysle zapytanie do PL lub odwrotnie a Ty kolego nawet nie bedziesz o tym wiedzial.
https://www.podatki.gov.pl/podatkowa-wspolpraca-miedzynarodowa/automatyczna-wymiana-informacji-podatkowych/