Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro podatek (/Temat-Allegro-podatek-159101)

Strony: 1 2 3


RE: Allegro podatek - star4x5 - 21-10-2018 19:44

Jak masz staly przychod z allegro to dopiero sie rozliczasz. Jak sprzedajesz cos sporadycznie to nie ma sensu.


RE: Allegro podatek - rachman - 22-10-2018 19:45

Miejmy nadzieję że fiskus też ma takie samo zdanie Sex
Ewcia rób jak uważasz po prostu - jak złapią to Ciebie a nie nas i Ty bekniesz, jak nie złapią to Ty zyskasz nie my. Proste Wink Rozliczać się masz obowiązek a czy będziesz to robić czy nie to już Twoja sprawa.


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 03-12-2018 20:25

Składa się pit 36 tak jak czytałam jak wystawia się nowe rzeczy


RE: Allegro podatek - Astara - 03-03-2019 19:50

Najczęściej interesują się podejrzewam po zgłoszeniach konkurencji zaniepokojonej niskimi cenami.


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 10-03-2019 14:42

Teraz chyba weszła taka ustawa firma nierejestrowana i można zarabiać jako osoba fizyczna 1125zł tak mi się wydaję jak się przekroczy tę kwotę przekroczy idziesz i zgłaszasz.


RE: Allegro podatek - rachman - 10-03-2019 20:46

Nie firma a działalność Wink
Tak weszło i to kwota przychodu. Podatki płacić nadal trzeba niestety Wink


RE: Allegro podatek - Ewcia6000 - 11-03-2019 20:56

A czy zarejestrowany bezrobotny może prowadzić działalność nierejestrowaną jestem zarejestrowana w urzędzie pracy a nie chcę stracić ubezpieczenia ?


RE: Allegro podatek - rachman - 11-03-2019 21:09

Zarejestrowany bezrobotny traci ten status zgodnie z przepisami które dostałaś na kartce przy rejestracji. Tam masz większość informacji. Czytaj co podpisujesz Wink
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś zarabianie wykluczało możliwość bycia bezrobotnym z ubezpieczeniem darmowym. Forma zarobkowania tego typu to normalny przychód i nie jest jakiś uprzywilejowany z tego co wiem dla urzędu pracy. Zapytaj w PUPie czy na bezrobociu możesz osiągać jakieś przychody a jeśli tak to do jakich kwot - raczej wątpliwe by można było zarabiać a ubezpieczenia opłacał za nas kto inny - z jakiej paki niby?


RE: Allegro podatek - Ryży - 12-03-2019 12:32

(11-03-2019 20:56)Ewcia6000 napisał(a):  A czy zarejestrowany bezrobotny może prowadzić działalność nierejestrowaną jestem zarejestrowana w urzędzie pracy a nie chcę stracić ubezpieczenia ?

Przy zakładaniu działalności gospodarczej stajesz się osobą "samozatrudnioną" więc nie ma mowy o pozostaniu bezrobotnym. Musisz płacić składki ZUS.


RE: Allegro podatek - rachman - 12-03-2019 14:59

Przy działalności nierejestrowej nie trzeba składek płacić. Możesz zostać nieubezpieczony. To Twój wybór czy płacisz by być ubezpieczonym czy nie.