Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
podatek co miesiac? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: podatek co miesiac? (/Temat-podatek-co-miesiac-111280)

Strony: 1 2 3 4


RE: podatek co miesiac? - szykiryki - 31-03-2015 20:21

Ja kiedys zostalam wezwana do us, pracujac na studiach, zarabiajac legalnie na UoD 'zawrotne' sumy rzedu 2k miesiecznie. Musialam sie kilka tygodni bujac i udowadniac, ze zlotowki znalazly sie na moim koncie legalnie.
Od tamtej pory i zarabiajac nieco wieksza kase nawet nie szukam sposobow na ominiecie obowiazku podatekowego.

Oprocz ryczatlu czy rozliczenia raz w roku na zasadach ogolnych, w leadmore masz umowe o dzielo i nie martwisz sie praktycznie w ogole podatkami (choc 'tracisz' wiecej hajsu niz na ryczalcie)


RE: podatek co miesiac? - KarmazynowyPirat - 31-03-2015 20:46

(31-03-2015 18:57)Squall112 napisał(a):  Nie boisz się ze któregoś dnia znajdzie cie skarbowka itp.? Tongue

Póki zarobki nie są kilkudziesięciotysięczne w skali miesiąca lub nie kupuje się czegoś, od czego płaci się podatek (auto? mieszkanie?) to szansa na przypał wynosi dokładnie 0% Smile

Jak Ci dam 50zł za posprzątanie mi pokoju też z kasa w zębach polecisz do US się rozliczyć?


RE: podatek co miesiac? - Squall112 - 31-03-2015 21:11

No to jasne że nie, a tak wgl. Jak się ma umowę z leadmore to dopiero jak się pocztą otrzyma fakturę i się odeślę podpisaną czy coś takiego to wtedy zlecają wypłatę? I ile wtedy % kasy zabierają?


RE: podatek co miesiac? - SokoleOko - 31-03-2015 21:23

jak sie płaci ten ryczałt?


RE: podatek co miesiac? - szykiryki - 31-03-2015 21:25

@Karmazynowy, jak masz 15 lat i nie zamierzasz przez najblizsze lata kupic nawet szrota za tysiaka, to ta teoria sie sprawdza Wink. Kwestie podatkowe sa tak dyskusyjne (oszusta nie zlapia przez lata, a uczciwego przedsiebiorce udupia za pare zlotych), ze kazdy podejmuje indywidualnie decyzje czy sie rozliczac czy nie.

@squall, zabieraja jakies 18%. Umowe dostajesz na maila, wysylasz zwykla poczta. Ja w przypadku uod nie czekam zwykle na hajs dluzej niz do 10 kazdego miesiaca.


RE: podatek co miesiac? - Admin - 31-03-2015 21:56

(31-03-2015 20:46)KarmazynowyPirat napisał(a):  
(31-03-2015 18:57)Squall112 napisał(a):  Nie boisz się ze któregoś dnia znajdzie cie skarbowka itp.? Tongue

Póki zarobki nie są kilkudziesięciotysięczne w skali miesiąca lub nie kupuje się czegoś, od czego płaci się podatek (auto? mieszkanie?) to szansa na przypał wynosi dokładnie 0% Smile

Jak Ci dam 50zł za posprzątanie mi pokoju też z kasa w zębach polecisz do US się rozliczyć?

Jeśli założysz firmę i masz koszty równe lub przewyższające dochód to oczywiście podatek wyniesie 0%.

@[szykiryki]
dobrze prawi.


RE: podatek co miesiac? - Squall112 - 31-03-2015 21:57

A co w przypadku szybkiej wypłaty ?


RE: podatek co miesiac? - fastuniox5 - 31-03-2015 22:10

dzięki za wszystkie opinie
czyli jeżeli bd sobie zarabiac ok 1-1,5k na mc są małe szanse że us sie przyczepi ?
bo ja już niewiem czy zapłacić czy nie ...
noi co z pitem ?


RE: podatek co miesiac? - Squall112 - 01-04-2015 21:38

Czyli zostaje mi rozliczenie w następnym roku za ten rok bo już mamy kwiecień tak? Skoro od tego roku na leadmore zarabiam?


RE: podatek co miesiac? - szykiryki - 01-04-2015 22:00

Tak. Za 2015 rozliczysz sie w 2016- do stycznia lub kwietnia w zaleznosci od wybranego sposobu (ryczalt do konca stycznia)