Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność - kolejne pytania - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność - kolejne pytania (/Temat-Dzialalnosc-kolejne-pytania-170776)



Działalność - kolejne pytania - iamvegetable - 18-02-2021 11:39

Witam ponownie Big Grin chyba jestem najbardziej aktywnym uczestnikiem tego forum jeżeli chodzi o pytania dotyczące działalności, mam nadzieje że to nie przeszkadza administracji, lub jeśli tak to może ktoś z was zna jakieś aktywne forum gdzie mogą odpowiedzieć na moje pytania.


1.) Czy w momencie gdy zmienię formę opodatkowania z karty podatkowej na zasady ogólne, to czy podpisane wcześniej umowy o pożyczki leasingowe obowiązują, gdy chce z faktur odliczyć koszty w firmę?
Przykład: mam dwie faktury na kwotę 8000zł brutto, przechodząc na zasady ogólne z karty mogę w pierwszym miesiącu odliczyć podatek tak aby otrzymać zwrot z US czy wychodzę po prostu wtedy na 0 i nie płacę podatku?

2.) Dopiero teraz się dowiedziałem, że gdy przychód nie wynosi około 2000zł przy zasadach ogólnych to nie muszę płacić podatku, czy to prawda? Na ten moment do końca kwietnia opłacana jest składka zdrowotna, mały ZUS wchodzi od maja.

3.) Jak sprawdzić dokładnie jakie PKD ma usługa - pranie tapicerek meblowych oraz samochodowych u klientów?


RE: Działalność - kolejne pytania - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:02

2) W styczniu na zasadach ogólnych może nie wystąpić podatek ze względu na kwotę wolną od podatku.