Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading (/Temat-Opcje-troche-inaczej-automatyczny-trading-152618)

Strony: 1 2


Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - Adde - 26-11-2017 20:43

Cześć! Na forum pojawia się ostatnio wiele wątpliwości na temat opcji binarnych. Czy mają sens? Czy da się zarobić na dłuższa metę? Jakich strategi używać? Chcę wprowadzić trochę świeżości i spojrzeć na temat inaczej. Koniec z manualny, losowym i niepewnym tradingiem. Czas użyć mocy komputera i algorytmów!

Ale o co chodzi?
Część osób może mnie kojarzyć z tworzenia botów, skryptów i stron. Uznałem, ze mogę spożytkować swoje umiejętności programistyczne w nowy sposób - poprzez handel opcjami binarnymi, a w przyszłości forex. Zamierzam traktować ten temat przede wszystkim jako dziennik, bo po miesiącu testów, od jutra zaczynam grę prawdziwymi pieniędzmi. Będę tu też zamieszczał swoje spostrzeżenia, wskazówki i rzeczy, które mogą Was bardzo zainteresować - praktyczne testy wskaźników.

Jak to działa?
Zamiast ręcznie testować każdą strategie, przerabiam ją na kod i automatycznie zapuszczam na danych giełdowych z ostatniego tygodnia, miesiąca, roku. Wiem co działa, jak działa, kiedy działa i przede wszystkim - czy można na tym zarobić. Nie jest łatwo, dużo tutaj ślepych uliczek, ale to nie prawda, że opcje są loterią - da się znaleźć działające wzorce, wskaźniki, metody. Analiza techniczna działa cuda.

Jest jeszcze jedna zaleta. Grając ręcznie, jesteśmy ograniczeni tylko do 1-3h dziennie, nikt nie jest w stanie przesiedzieć całego dnia nad wykresami. Przez to jesteśmy zmuszeni do poluzowania reguł, przepuszczania większej ilości sygnałów, często słabszych i mniej pewnych. Bot, który działa 24h nie ma tego ograniczenia. Ma do dyspozycji dużo więcej czasu, może mieć bardziej surowe kryteria, a i tak daje dziennie więcej sygnałów niż żywy człowiek.

Jaki jest mój cel?
Na początek: wyciągnięcie po miesiącu 110% z depozytu przy minimalizacji ryzyka. Pojedyncze wejście nie większe niż 2-5% kapitału. Wpłacam 1000zł, gram po 20-50zł, po miesiącu dostaję 1100zł.

W testach mam zwrot na poziomie 20-30% miesięcznie, ale wiadomo - to tylko testy.

Moje strategie
Gram na 15 minutowym interwale, EURUSD. Czas jednej opcji, zależnie od strategi, to od 30 do 90 minut. Używam kombinacji wskaźników: RSI, Oscylatora Stochastycznego, Williams %R, ADX, TSI, różnych średnich kroczących. Wciąż szukam kolejnych.

[Obrazek: strategie.png]

[Obrazek: razem.png]

Nie podam nazwy swojego brokera. Niezbyt przychylnie patrzy na używanie automatów, a nie chcę go sobie spalić - to jeden z dwóch działających na rynku w miarę rzetelnych podmiotów. Cała reszta to moim zdaniem mniejszy lub większy scam.

Nie zamierzam sprzedawać strategi ani sygnałów. Jeśli działają - po co je sprzedawać? Jeśli nie działają - tym bardziej po co?

Od jutra chcę zacząć regularnie wrzucać tutaj materiały. Piszcie, jeśli macie pytania lub pomysły na jakieś testy. I życzcie mi powodzenia Smile


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - xela94 - 26-11-2017 23:35

Ooooo ciekawy temat. Będę śledził. Życzę powodzenia!Huh


Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - patrolpxd - 27-11-2017 07:24

Też wrzuciłem do obserwowanych Smile Powodzenia! Smile

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - malpa2 - 27-11-2017 14:19

Możesz podać nazwe brokera na PW? Bo będę zmieniał w najbliższym czasie Wink


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - B_Y_K_U - 27-11-2017 22:00

ObserwujęSmile
Rep na zachętęIdea


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - malpa2 - 28-11-2017 10:17

Potrafisz tylko po wskaźnikach testować strategie, czy po określonych świecach japońskich także? Bo chyba nie da się tak zrobić i ludzkie oko zawsze lepiej oceni panujący trend czy "wyłapie" sygnalną świece na wykresie Tongue


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - Adde - 28-11-2017 16:43

Wczoraj nie udało się niestety wrzucić posta, ale dziś nadrabiam to z nawiązką. Czas na RSI, chyba najpopularniejszy wskaźnik.

Test RSI 14
Najczęściej używa się RSI (nie będą opisywał samego wskaźnika, ani sposobu jego obliczania - robi to już mnóstwo ludzi w internecie) dla ostatnich 14 świec, a wchodzi przy przebiciu poziomu 70/30 lub 80/20. Jedna z najprostszych strategi, często polecana początkującym. Ale czy działa? A jeśli działa, to na jakim interwale najlepiej? I dla jakich długości opcji?

Test puściłem na parze EUR/USD, na danych z ostatnich dwóch lat. Mam nadzieję, ze tabelka jest czytelna, jeśli nie, pytajcie, będę tłumaczył Smile

[Obrazek: rsi14.png]

Wnioski? Sam zdziwiłem się skutecznoścą na M1 i M5, spodziewałem się dużo gorszych wyników. Problemem może być tylko duża niestabilność. W tabelkach tego nie widać, ale nawet przy 60% skuteczności strategia może mieć całe miesiące, gdzie tylko tracimy.



(28-11-2017 10:17)malpa2 napisał(a):  Potrafisz tylko po wskaźnikach testować strategie, czy po określonych świecach japońskich także? Bo chyba nie da się tak zrobić i ludzkie oko zawsze lepiej oceni panujący trend czy "wyłapie" sygnalną świece na wykresie Tongue

Po świecach też, ale nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących rezultatów. Były miesiące mega wyników i miesiące mega strat. O ile w przypadku forexu i długoterminowych inwestycji świece się sprawdzają, to przy krótkich opcjach jest już trochę gorzej. Ale niepowiedziane, że podejdę niedługo do tematu jeszcze raz Smile



(26-11-2017 23:35)xela94 napisał(a):  Ooooo ciekawy temat. Będę śledził. Życzę powodzenia!Huh

(27-11-2017 07:24)patrolpxd napisał(a):  Też wrzuciłem do obserwowanych Smile Powodzenia! Smile

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

(27-11-2017 22:00)B_Y_K_U napisał(a):  ObserwujęSmile
Rep na zachętęIdea

Dzięki! Smile


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - malpa2 - 28-11-2017 17:44

Cytat:Po świecach też, ale nie udało mi się uzyskać satysfakcjonujących rezultatów. Były miesiące mega wyników i miesiące mega strat. O ile w przypadku forexu i długoterminowych inwestycji świece się sprawdzają, to przy krótkich opcjach jest już trochę gorzej. Ale niepowiedziane, że podejdę niedługo do tematu jeszcze raz Smile

No lekko nie jest, bo to trochę zgadywanie i przewidywanie przyszłości jakby nie było. No są niektóre typy świec na M5, które dają całkiem spoko skuteczność, tylko że muszą być rozpatrywane w konkretnej sytuacji na wykresie. A raczej tak nie da sie ustawić automatu aby weryfikował i np. grał tylko wtedy gdy świeca pokrywa się z trendem. No ale próbuj, może coś ciekawego stworzysz.
PS. Możesz tym automatem określić np. skuteczność świec typu doji?


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - olekn1 - 28-11-2017 21:20

Fajny dziennik Wink

Możesz na PW podzielić się jak testujesz strategie? To znaczy w skąd bierzesz dane do analizy i jak stworzyłeś bota analizującego? (Temat mnie zaciekawił i może ze swoimi umiejętnościami pogramistycznymi też sobie zakoduje taki program Big Grin )


RE: Opcje trochę inaczej - automatyczny trading - Adde - 29-11-2017 09:23

(28-11-2017 17:44)malpa2 napisał(a):  No lekko nie jest, bo to trochę zgadywanie i przewidywanie przyszłości jakby nie było. No są niektóre typy świec na M5, które dają całkiem spoko skuteczność, tylko że muszą być rozpatrywane w konkretnej sytuacji na wykresie. A raczej tak nie da sie ustawić automatu aby weryfikował i np. grał tylko wtedy gdy świeca pokrywa się z trendem. No ale próbuj, może coś ciekawego stworzysz.
PS. Możesz tym automatem określić np. skuteczność świec typu doji?

Da się rozpoznać trend z poziomu algorytmu, jak najbardziej Smile Tak, wystarczy rozpoznawanie takiej świecy przerobić na kod i można śmiało testować skuteczność.